קידום ב-Google – מי פה יכול לעזור לי?!

כ- 92% מגולשי האינטרנט בארץ מחפשים בגוגל לפני כל רכישה וכ- 78% מהם יגיעו לבית העסק דרך שימוש במנועי החיפוש. כעת, נותרה השאלה היכן להשקיע את הכסף ומה חשוב לבדוק לפני שמקבלים החלטה כזו.
Hand clicking a search button

קידום ב-Google  – מי פה יכול לעזור לי?!

מאת: רועי מנדלמן, מומחה לשיווק ופרסום

כ- 92% מגולשי האינטרנט בארץ מחפשים בגוגל לפני כל רכישה וכ- 78% מהם יגיעו לבית העסק דרך שימוש במנועי החיפוש. כעת, נותרה השאלה היכן להשקיע את הכסף ומה חשוב לבדוק לפני שמקבלים החלטה כזו.

ראשית, נפח החיפוש החודשי של הביטויים שאותם תבחרו לקדם הינו הפרמטר החשוב ביותר בתהליך, כיוון שזה למעשה פוטנציאל החשיפה שלכם (traffic).

האם מחפשים את הביטוי 100 גולשים בחודש או שמא מדובר ב- 10,000 ?

ככל שכמות החיפושים החודשית תהיה גבוהה יותר, כך תעלה בהתאמה כמות החשיפות של האתר, המוצר או השירות.

במסלול הממומן עלות הקליק תיקבע בהתאם לנפח החיפושים החודשי של הביטוי. ככל שנפח החיפוש נמוך יותר כך תהיה נמוכה יותר העלות לקליק.

לעומת זאת, במסלול האורגני משך תהליך קידום האתר לעמוד הראשון יהיה ארוך יותר ומאתגר יותר ככל שהמילה מבוקשת.

בנוסף, עליכם להגדיר טווח זמן לקבלת תוצאות.

במסלול ממומן המודעה עולה לאוויר כמעט באופן מידי, הממשק הוא דינאמי ואם ביטוי כלשהו לא מספק את התוצאות מסירים אותו ומנגד מגדילים חשיפה של ביטויים שכן מספקים.

כמו כן, במסלול הזה ניתן לפלח אזור גיאוגרפי, להגדיר שעות פרסום אפקטיביות יותר ובכך להוזיל את עלויות הפרסום. התשלום יבוצע בהתאם לכמות ההקלקות על המודעה (Pay Per Click) כך שלמעשה הפלטפורמה מספקת לכם חשיפה חינם. בבחינת: "לא הקליקו – לא שילמתם".

המסלול האורגני

במסלול האורגני משך תהליך הקידום לעמוד הראשון יכול להיארך כמה חודשים והוא תלוי במספר רב של גורמים, כגון: התאמת האתר למשתמשי המובייל, התנועה באתר, חזרה על צירופי מילים, עדכונים שוטפים, סנכרון רשתות חברתיות ועוד.

היתרון הגדול הוא שאין עלויות הקלקה ובנוסף הסטטיסטיקה מראה שמרבית הגולשים נוטים ללחוץ על תוצאות אורגניות יותר מאשר ממומנות.

חשוב לזכור כי גם לאחר שהגעתם לעמוד הראשון יש לתחזק את ההישג הזה באופן שוטף.


המאמר ו/או המידע כאמור לעיל, הינו מידע כללי בלבד, המיועד לכלל הגולשים, ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ פרטני ואין "הטורבו העסקי" אחראי בדבר התוצאה במקרה של הסתמכות על המידע הנ"ל

אירועים